Katara FanSite
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Katara FanSite

A katarafansite.gp hivatalos fóruma.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Az utolsó léghajlító (2010)

Go down 
+13
Jill92
Yume99
Sol13
maci0613
makoo.'
Adam4
Szofi11
Elementalist
Aang-KorraFan
Barna88
szatyor18
Seral
DSM
17 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
DSM
Admin
DSM


Hozzászólások száma : 288
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.
Age : 33

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyKedd Júl. 10, 2012 1:39 am

Loki írta:
Jerry Bruckheimer tényleg jó Very Happy Tim Burton-re is gondoltam mert szeretem mint rendezőt..de ő sajnos erre nem lett volna jó...lehet kihozott volna belőle valami horrorisztikus Avatar-t :"D (bár lehet még az is jobb lett volna...Johnny Depp lett volna Iroh vagy a Tűz Ura X"D ) na jó elkalandoztam Very Happy
Tim Burton is kiváló rendező, de ő is elrontotta volna szerintem is a filmet.

Vissza az elejére Go down
Loki

Loki


Hozzászólások száma : 36
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 15.
Age : 28
Tartózkodási hely : Dunakeszi

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 7:52 pm

Jerry Bruckheimer tényleg jó Very Happy Tim Burton-re is gondoltam mert szeretem mint rendezőt..de ő sajnos erre nem lett volna jó...lehet kihozott volna belőle valami horrorisztikus Avatar-t :"D (bár lehet még az is jobb lett volna...Johnny Depp lett volna Iroh vagy a Tűz Ura X"D ) na jó elkalandoztam Very Happy
Vissza az elejére Go down
DSM
Admin
DSM


Hozzászólások száma : 288
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.
Age : 33

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 7:17 pm

kardosbalint95 írta:
DSM írta:
Igen, sajna James Cameron "eladta" magát a kék lényeknek...
De tudod mi a gáz? Ha kiejtem a számon, BÁRHOL, hogy "Avatar" akkor 10-ből 7 ember rávágja, hogy "Hú, hát azt milyen jól megcsinálta Cameron", 2 visszakérdez, hogy melyik Avatar, egy ember meg közli, hogy szerinte Korra jól nézett ki Avatar állapotban. Úgy érzed az arányokat... :\

De legalább a Google tudja mi a jó :') Beírom, hogy "Avatar" és ilyen kiegészítés jön ki, hogy Avatar Aang legendája Very Happy

Igen, sajna ez a helyzet :s
Vissza az elejére Go down
Seral
Admin
Seral


Hozzászólások száma : 201
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 2:43 pm

DSM írta:
Igen, sajna James Cameron "eladta" magát a kék lényeknek...
De tudod mi a gáz? Ha kiejtem a számon, BÁRHOL, hogy "Avatar" akkor 10-ből 7 ember rávágja, hogy "Hú, hát azt milyen jól megcsinálta Cameron", 2 visszakérdez, hogy melyik Avatar, egy ember meg közli, hogy szerinte Korra jól nézett ki Avatar állapotban. Úgy érzed az arányokat... :\

De legalább a Google tudja mi a jó :') Beírom, hogy "Avatar" és ilyen kiegészítés jön ki, hogy Avatar Aang legendája Very Happy
Vissza az elejére Go down
DSM
Admin
DSM


Hozzászólások száma : 288
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.
Age : 33

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 9:49 am

kardosbalint95 írta:
James Cameron mindent leszarik. Már csak a saját Avatar-világán dolgozik, aztán ennyi. Mellesleg, én rohadtul nem kedvelem azt az embert. Még mindig azt mondom, hogy Sam Raimi vagy Peter Jackson, de inkább Jackson.

Igen, sajna James Cameron "eladta" magát a kék lényeknek...
Vissza az elejére Go down
Seral
Admin
Seral


Hozzászólások száma : 201
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 9:15 am

DSM írta:

Amúgy szintem még tudjátok ki tudott volna jó filmet kihozni belőle? James Cameron, de Jerry Bruckheimer is jó lett volna Smile
James Cameron mindent leszarik. Már csak a saját Avatar-világán dolgozik, aztán ennyi. Mellesleg, én rohadtul nem kedvelem azt az embert. Még mindig azt mondom, hogy Sam Raimi vagy Peter Jackson, de inkább Jackson.
Vissza az elejére Go down
DSM
Admin
DSM


Hozzászólások száma : 288
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.
Age : 33

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 8:41 am

Krisi írta:


Illetve az idomárok is eredetileg "bender"-ek, azaz "hajlítók". Oké, hogy az idomár jobban hangzik, de az utóbbi a pontosabb.

Igen, ezen már régóta agyalok. Tényleg jobban hangzik az idomár mint a hajlító, de akkor is. Az angoloknál hajlítóznak... Még belegondolni is...

Amúgy szintem még tudjátok ki tudott volna jó filmet kihozni belőle? James Cameron, de Jerry Bruckheimer is jó lett volna Smile
Vissza az elejére Go down
Krisi

Krisi


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 26.
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 5:56 am

Loki írta:
Na akkor én is hozzáteszem a véleményemet a filmhez...
Már most megjegyezném hogy orbitális nagyot csalódtam M.Night Shyamalan-ban hogy a A jelek a Hatod érzék a Sebezhetetlen és a A falu után egy ilyen fatális nagy baromságot csinált egy ilyen remekműből mint az Avatar....komolyan ennél szarabbul nem lehetett volna megcsinálni???
1.A szereplő beosztást talán csak Aang szerepére találták meg jól...de még aez is túlzás...(Zuko-én kiakadtam..o.o egy pigmentes bőrű srác alakítja akinek még egy rohadt sebhelyet sem voltak képesek az arcára mázolni??!!!
2.A magyar szinkronhangok...te jóóóóságoséééég!!!!!!! kiborító...beleértve a "hajlítózásokat". Komolyan mondom bedugtam a fülem a moziban...borzalmas volt..!!(de nem mentem ki a teremből,ennyivel megtiszteltem a sorozatot...meg hát a pénzt amit beleköltöttem..)
3.Az idomításos jeleneteken szinte röhögtem hogy ez már szánalmas...sokkal jobban meglehetett volna csinálni a grafikai elemeket ebben biztos vagyok!!!(persze volt pár jó megmozdulás...)
4.A film nem ragadta meg a sorozat lényegét...egy csomó olyan jelenetet kihagytak ami kellett volna bele,szerintem...és olyat is beletettek amit nem is szabadott volna...pl.a sorozatban az elején Aang-nak ment tök jól az idomítás nem pedig Katarának...a filmben meg fordítva! mi van????
5.Az állatokat egész jól megoldották grafikai szempontból...csak épp egy név kimondását nem voltak képesek megtanulni XD Appa alias ÁPÁ! hát ez óriási :"DD jah és Momo állat faja.."repülő denevér majom"..vagy mi...nem egyszerűbb kimondani hogy lemúr?...
Jó nem ostorozom tovább a filmet mert meg sem állnék a következő részéig...Very Happy
Összegezve a dolgokat: bűn sz*r film!!

Egyrészt azt hiszem Momo hivatalos faja szárnyas lemur (legalábbis a sorozat szerint), aztán néhány dolog a fordításban pont, hogy az eredetiben lett rosszul fordítva. Pl. a "lemur" angol szó magyarul maki. Illetve az idomárok is eredetileg "bender"-ek, azaz "hajlítók". Oké, hogy az idomár jobban hangzik, de az utóbbi a pontosabb.
Amúgy fordítottak még pár dolgot félre a sorozatban... Pl. az elején Jet-et lefordították Villámnak, később viszont Jetként utaltak rá. Vagy az Ember Island-et is egy jóideig Smaragd-szigetnek fordították, de azt hiszem egy idő után áttértek (szerencsére) a Parázs-szigetre.
Vissza az elejére Go down
http://www.backloggery.com/krisi
szatyor18

szatyor18


Hozzászólások száma : 47
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Budapest

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 9:01 pm

Nem vagy egyedüli az EB-én én is a spanyoloknak szurkoltam.
Vissza az elejére Go down
Loki

Loki


Hozzászólások száma : 36
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 15.
Age : 28
Tartózkodási hely : Dunakeszi

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 1:50 am

A focira visszatérve úgy látszik itt egyedüliként én a spanyoloknak drukkoltam Smile
Vissza az elejére Go down
Loki

Loki


Hozzászólások száma : 36
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 15.
Age : 28
Tartózkodási hely : Dunakeszi

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 1:47 am

Na akkor én is hozzáteszem a véleményemet a filmhez...
Már most megjegyezném hogy orbitális nagyot csalódtam M.Night Shyamalan-ban hogy a A jelek a Hatod érzék a Sebezhetetlen és a A falu után egy ilyen fatális nagy baromságot csinált egy ilyen remekműből mint az Avatar....komolyan ennél szarabbul nem lehetett volna megcsinálni???
1.A szereplő beosztást talán csak Aang szerepére találták meg jól...de még aez is túlzás...(Zuko-én kiakadtam..o.o egy pigmentes bőrű srác alakítja akinek még egy rohadt sebhelyet sem voltak képesek az arcára mázolni??!!!
2.A magyar szinkronhangok...te jóóóóságoséééég!!!!!!! kiborító...beleértve a "hajlítózásokat". Komolyan mondom bedugtam a fülem a moziban...borzalmas volt..!!(de nem mentem ki a teremből,ennyivel megtiszteltem a sorozatot...meg hát a pénzt amit beleköltöttem..)
3.Az idomításos jeleneteken szinte röhögtem hogy ez már szánalmas...sokkal jobban meglehetett volna csinálni a grafikai elemeket ebben biztos vagyok!!!(persze volt pár jó megmozdulás...)
4.A film nem ragadta meg a sorozat lényegét...egy csomó olyan jelenetet kihagytak ami kellett volna bele,szerintem...és olyat is beletettek amit nem is szabadott volna...pl.a sorozatban az elején Aang-nak ment tök jól az idomítás nem pedig Katarának...a filmben meg fordítva! mi van????
5.Az állatokat egész jól megoldották grafikai szempontból...csak épp egy név kimondását nem voltak képesek megtanulni XD Appa alias ÁPÁ! hát ez óriási :"DD jah és Momo állat faja.."repülő denevér majom"..vagy mi...nem egyszerűbb kimondani hogy lemúr?...
Jó nem ostorozom tovább a filmet mert meg sem állnék a következő részéig...Very Happy
Összegezve a dolgokat: bűn sz*r film!!
Vissza az elejére Go down
DSM
Admin
DSM


Hozzászólások száma : 288
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.
Age : 33

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptySzer. Júl. 04, 2012 2:08 am

Tudom, hogy én indítottam el a témát, de én még mindig nem voltam képes újranézni a filmet. Pedig már egy ideje kikölcsönöztem...
És hogy miért nem? Mert kész szenvedés lenne végignézni. Ha nagyon unatkozok, majd megnézem. Feltéve, ha addig nem jár le a kölcsönzési idő.... Very Happy

Csak annyira emlékszem az egészből, hogy végigdühöngtem és unatkoztam a filmet.
Vissza az elejére Go down
Minendril

Minendril


Hozzászólások száma : 9
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 26.
Tartózkodási hely : Budapest

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptySzer. Júl. 04, 2012 1:30 am

Ha Jacksonnak adnák a rendezői széket, abból minimum trilógia lenne, a Hobbitból is kettőt csinált. Smile Persze jó is lenne...Smile
Én nem bírtam végignézni a filmet. Nagyon unalmas volt, és bár a jó könyvek filmváltozatain megedződhettünk azon, hogy sok változtatásra van szükség, ezek a hibák azért túl alapvetőek voltak, és a leginkább az zavart, hogy hiányzott belőle az élet. Semmi melegség, semmi humor.
Egy ismerősöm említette, hogy Yue Holddá avanzsálását nézzem még meg belőle, mert az egész jó, erre láthattam egy pár másodperces minden meghittséget nélkülöző jelenetet, bár lehet, hogy más jelenetekhez képest tényleg elmegy, én csak úgy önmagában láttam.

A focit pedig nem néztem, de a Wimbledonban Federernek drukkolok. Smile
Vissza az elejére Go down
Jill92

Jill92


Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 14.
Age : 32

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 02, 2012 5:04 am

makoo.' írta:


ne vagyok egy nagy foci rajongó, de a bajnokságot néztem és az Olaszoknak szurkoltam és tegnap nagyon ki voltam akadva :@@@ De hát ilyen az élet. VÁrható volt, hogy a spanyolok nyernek...

Hát igen, de az ember azért még reménykedik... :S
Vissza az elejére Go down
http://jill92.deviantart.com/
makoo.'

makoo.'


Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 16.
Age : 25

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 02, 2012 1:59 am

Yume99 írta:

Jill92 írta:
Olaszoknak. Sad Úgyhogy a meccstől sem lett jobb kedvem... Te?

én is az Olaszoknak szurkoltam és most egyszerre vagyok csalódott és mérges rájuk.... egy gólt se lőttek miazmár? Sad

ne vagyok egy nagy foci rajongó, de a bajnokságot néztem és az Olaszoknak szurkoltam és tegnap nagyon ki voltam akadva :@@@ De hát ilyen az élet. VÁrható volt, hogy a spanyolok nyernek...
Vissza az elejére Go down
Yume99

Yume99


Hozzászólások száma : 108
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 16.
Age : 25

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 02, 2012 1:30 am


Jill92 írta:
Olaszoknak. Sad Úgyhogy a meccstől sem lett jobb kedvem... Te?

én is az Olaszoknak szurkoltam és most egyszerre vagyok csalódott és mérges rájuk.... egy gólt se lőttek miazmár? Sad
Vissza az elejére Go down
Seral
Admin
Seral


Hozzászólások száma : 201
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 01, 2012 8:14 pm

Jill92 írta:
Annyiból volt jó ez a film, hogy megismertetett a sorozattal. Én sem láttam moziban, egy rossz minőségű felvételt néztem meg a neten, úgyhogy csak annyi maradt meg belőle, hogy az elemekkel csinálnak valamit. Mivel ez a része érdekelt, elkezdtem nézni a sorozatot, és igen, megimádtam. Aztán újra megnéztem a filmet, és fogtam a fejem. Hajlítás? Sokká? Áppá? Sebhely nélküli Zuko? Ráadásul annyi nevetséges dolog volt benne, hogy az már komolyan fájt.
...
Ejha Jill.. Ha egyszer beindulsz. Very Happy Ebben minden benne volt, összefoglalva. Very Happy

Szofi11 írta:
Kinek szurkoltál? Smile Mert a filmmel kapcsolatban teljesen egyetértek, így inkább fókuszáljunk a focira Very Happy
Bár itt a közelben lenne ennyi fociszerető lány..

DSM írta:
Nekem is ez az egyik pozitívum a filmmel kapcsolatban, a másik pedig, hogy vége lett.... Very Happy
HATALMAS +1! Very Happy
Vissza az elejére Go down
DSM
Admin
DSM


Hozzászólások száma : 288
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.
Age : 33

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 01, 2012 6:08 pm

Jill92 írta:

Az egyetlen jó oldala a filmnek az a zene volt. Valami zseniálisan szép volt, tökéletesen illett a történethez - de NEM a filmhez! James N. Howard azóta is az egyik kedvenc zeneszerzőm.

Nekem is ez az egyik pozitívum a filmmel kapcsolatban, a másik pedig, hogy vége lett.... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Jill92

Jill92


Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 14.
Age : 32

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 01, 2012 5:51 pm

Szofi11 írta:

Kinek szurkoltál? Smile Mert a filmmel kapcsolatban teljesen egyetértek, így inkább fókuszáljunk a focira Very Happy

Olaszoknak. Sad Úgyhogy a meccstől sem lett jobb kedvem... Te?
Vissza az elejére Go down
http://jill92.deviantart.com/
Szofi11
Admin
Szofi11


Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.
Age : 26

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 01, 2012 11:14 am

Jill92 írta:
Annyiból volt jó ez a film, hogy megismertetett a sorozattal. Én sem láttam moziban, egy rossz minőségű felvételt néztem meg a neten, úgyhogy csak annyi maradt meg belőle, hogy az elemekkel csinálnak valamit. Mivel ez a része érdekelt, elkezdtem nézni a sorozatot, és igen, megimádtam. Aztán újra megnéztem a filmet, és fogtam a fejem. Hajlítás? Sokká? Áppá? Sebhely nélküli Zuko? Ráadásul annyi nevetséges dolog volt benne, hogy az már komolyan fájt. A földidomárok - jaj, nem bocsánat FÖLDHAJLÍTÓK - csapatban mozgatnak meg, 3 perces idióta hadonászás után egy - azaz egy darab kavicsot, a tűzidomárok hurcolásszák magukkal a tüzet, mert a chijükből nem képesek teremteni, és Áng Avatar állapotban megmozdít egy hullámot, aztán visszarakja a vízszintet, a Tűz népe meg fogja magát, és elmegy, holott ezek után én egy jó nagyot röhögtem volna a helyükben, és folytattam volna a harcot. Sokkának tényleg nincs humora, ahogy Iroh bácsinak sem, Aang nem az a kedves, játékos kisgyerek, aki a mesében, hanem komor, és még véletlenül sem mosolyog. Katara pedig pont olyan, ahogy a parázsszigeteki színészasszonyszság megszemélyesítette. Régebben megtaláltam a DVD változatát, a tartalomba azt írták, hogy Aang feladata, hogy véget vessen a háborúnak, ami már ezer éve tart. Ööö.... hogy mi? Könyörgöm, aki nem ért hozzá, aki nem tudja, miről van szó, aki nem ismeri a szereplőket, az mindek akarja megfilmesíteni, miért vállalja el a szerepet, minek foglalkozik egyáltalán egy olyan témával, amit megnézett tessék-lássék módon, aztán odavágott, hogy áh, tök mindegy, lesz három d, azt úgy majd jó lesz? MIÉRT????? Ja, és hol volt a történetben Jet, vagy akár Suki, akinek azért lesz szerepe a Tűz könyvében elég sok...
Az egyetlen jó oldala a filmnek az a zene volt. Valami zseniálisan szép volt, tökéletesen illett a történethez - de NEM a filmhez! James N. Howard azóta is az egyik kedvenc zeneszerzőm.
Ennek ellenére is érdekelne a következő könyv, ha nem Shyamalan rendezi, vagy ne adj Isten, áttanulmányozza rendesen a sorozatot, és ugyan így tesznek a színészek is a karaktereikkel, hogy Sokka ne Sokká legyen, Aang legalább egyszer elmosolyodjon, és Katara is olyan legyen, mint a mesében. Ja, és találjanak egy nagyon-nagyon jó színésznőt Toph-ra. Régebben azt olvastam, hogy Isabelle Fuhrmant fogják szerződni a szerepre, de azóta azt sem hallottam, hogy egyáltalán lesz második könyv. Viszont ha lesz, akkor az biztos, hogy az a kiscsaj tökéletes lesz Toph-nak, mert nagyon tehetséges gyerek, és Az árvában is zseniálisat alkotott.
Na, de nem idegeskedem tovább a filmen, inkább megyek, és nézem tovább az EB döntőt. Very Happy
Kinek szurkoltál? Smile Mert a filmmel kapcsolatban teljesen egyetértek, így inkább fókuszáljunk a focira Very Happy
Vissza az elejére Go down
https://katarafansite.hungarianforum.com
Jill92

Jill92


Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 14.
Age : 32

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 01, 2012 9:07 am

Annyiból volt jó ez a film, hogy megismertetett a sorozattal. Én sem láttam moziban, egy rossz minőségű felvételt néztem meg a neten, úgyhogy csak annyi maradt meg belőle, hogy az elemekkel csinálnak valamit. Mivel ez a része érdekelt, elkezdtem nézni a sorozatot, és igen, megimádtam. Aztán újra megnéztem a filmet, és fogtam a fejem. Hajlítás? Sokká? Áppá? Sebhely nélküli Zuko? Ráadásul annyi nevetséges dolog volt benne, hogy az már komolyan fájt. A földidomárok - jaj, nem bocsánat FÖLDHAJLÍTÓK - csapatban mozgatnak meg, 3 perces idióta hadonászás után egy - azaz egy darab kavicsot, a tűzidomárok hurcolásszák magukkal a tüzet, mert a chijükből nem képesek teremteni, és Áng Avatar állapotban megmozdít egy hullámot, aztán visszarakja a vízszintet, a Tűz népe meg fogja magát, és elmegy, holott ezek után én egy jó nagyot röhögtem volna a helyükben, és folytattam volna a harcot. Sokkának tényleg nincs humora, ahogy Iroh bácsinak sem, Aang nem az a kedves, játékos kisgyerek, aki a mesében, hanem komor, és még véletlenül sem mosolyog. Katara pedig pont olyan, ahogy a parázsszigeteki színészasszonyszság megszemélyesítette. Régebben megtaláltam a DVD változatát, a tartalomba azt írták, hogy Aang feladata, hogy véget vessen a háborúnak, ami már ezer éve tart. Ööö.... hogy mi? Könyörgöm, aki nem ért hozzá, aki nem tudja, miről van szó, aki nem ismeri a szereplőket, az mindek akarja megfilmesíteni, miért vállalja el a szerepet, minek foglalkozik egyáltalán egy olyan témával, amit megnézett tessék-lássék módon, aztán odavágott, hogy áh, tök mindegy, lesz három d, azt úgy majd jó lesz? MIÉRT????? Ja, és hol volt a történetben Jet, vagy akár Suki, akinek azért lesz szerepe a Tűz könyvében elég sok...
Az egyetlen jó oldala a filmnek az a zene volt. Valami zseniálisan szép volt, tökéletesen illett a történethez - de NEM a filmhez! James N. Howard azóta is az egyik kedvenc zeneszerzőm.
Ennek ellenére is érdekelne a következő könyv, ha nem Shyamalan rendezi, vagy ne adj Isten, áttanulmányozza rendesen a sorozatot, és ugyan így tesznek a színészek is a karaktereikkel, hogy Sokka ne Sokká legyen, Aang legalább egyszer elmosolyodjon, és Katara is olyan legyen, mint a mesében. Ja, és találjanak egy nagyon-nagyon jó színésznőt Toph-ra. Régebben azt olvastam, hogy Isabelle Fuhrmant fogják szerződni a szerepre, de azóta azt sem hallottam, hogy egyáltalán lesz második könyv. Viszont ha lesz, akkor az biztos, hogy az a kiscsaj tökéletes lesz Toph-nak, mert nagyon tehetséges gyerek, és Az árvában is zseniálisat alkotott.
Na, de nem idegeskedem tovább a filmen, inkább megyek, és nézem tovább az EB döntőt. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://jill92.deviantart.com/
Yume99

Yume99


Hozzászólások száma : 108
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 16.
Age : 25

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 01, 2012 5:46 am

Én a filmet a neten néztem meg mert hálistennek nem igen van a közelben mozi x3 Az eleje nagyon tetszett, azt hittem, hogy olyan film lesz ami tele van elképesztő harcjelenetekkel, de csalódtam, mi az már, hogy a mozdulatoknak köze se volt a kung fu-hoz, a ba gua-hoz vagy éppen a tai chi-hez? meg ahogy előttem is említették fél óra volt amíg a földidomárok megmozdítottak egy követ. A hajlítás szóhoz én se voltam hozzászokva nekem az a hajlítás amit a kanállal művelek miközben várom hogy meghűljön a leves xd Az avatar állaopoton is néztem egy nagyot, csalódtam, reméltem hogy ha már filmben csinálják valami eszméletlen lesz de nem. Na és aki nagyon-nagyon szúrta a szemem, az Sokka, kéremszépen teljesen eltért a sorozatbéli Sokkától, a filmben semmi humora, nem poénkodik, szóval ez nekem fájt >.<
Vissza az elejére Go down
Sol13

Sol13


Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 19.
Age : 24
Tartózkodási hely : Szeged

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptyVas. Júl. 01, 2012 4:18 am

Az egyik haverommal és a szüleimmel mentünk el a filmre ,mert ő is szereti az Avatart,de az első 20 perc után elegünk lett belőle. Szívesen kiáltottam volna a oda a többi nézőnek,hogy ha hazaérnek verjék ki a fejükből a filmet és nézzék meg a normális sorozatot Smile ! A legrosszabb talán Katara szinkron hangja volt (Hermann Lilla). Magával a hanggal nem volt baj inkább azzal ,hogy Katarának adták. Túl kislányos volt.Ja és a hajlíto kifejezéssel.
Vissza az elejére Go down
Seral
Admin
Seral


Hozzászólások száma : 201
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 13.

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptySzomb. Jún. 30, 2012 9:39 am

Adam4 írta:
Ha már odaadják normális rendezőknek, akkor legyenek olyan kedvesek, és csinálják meg az elsőt megint Very Happy
Én is írtam az egyik hosszabb kommentemben ezzel kapcsolatban, hogy adják oda Peter Jacksonnak és reseteljék az egészet. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Adam4

Adam4


Hozzászólások száma : 64
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 16.

Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 EmptySzomb. Jún. 30, 2012 9:09 am

Ha már odaadják normális rendezőknek, akkor legyenek olyan kedvesek, és csinálják meg az elsőt megint Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó léghajlító (2010)    Az utolsó léghajlító (2010)  - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Az utolsó léghajlító (2010)
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Az utolsó léghajlító 4.könyv :))

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Katara FanSite :: Egyéb-
Ugrás: